Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Kontakt
Centrum Ratownictwa Wodnego
telefon czynny całodobowo
tel. +48 601 689 970

Zgłaszanie zanieczyszczeń oraz uwag
telefon czynny całodobowo
tel. +48 58 524 18 53

Kąpieliska Morskie
kierownik - Łukasz Iwański
tel. +48 58 302 36 99
e-mail: Łukasz Iwański 

Na straży czystości gdańskich kąpielisk

W ścisłym sezonie letnim, tj. w lipcu i sierpniu, sprzątanie odbywa się przez cały dzień - nad ranem oraz w ciągu dnia, do godziny 20. W czasie sezonu letniego w bezpośrednim sąsiedztwie kąpielisk zostanie ustawianych kilkadziesiąt pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Zachęcamy plażowiczów do korzystania z nich. Kosze znajdują się przy każdym wejściu na plażę po 2 szt. i co 100 metrów na plaży, zaś w obrębie kąpielisk częściej. Na każdym znajdują się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

Fot. mosirgdansk.pl

Poza gruntownym sprzątaniem plaż w godzinach nocnych i porannych na każdym kąpielisku morskim codziennie funkcjonują patrole plażowe zajmujące się opróżnianiem koszy oraz zbieraniem odpadków z piasku. Każde zanieczyszczenie plaży wystarczy zgłosić w punkcie ratowników na kąpieliskach, a z pewnością patrol "Czyste plaże" się tym zajmie.

Wszelkie zauważone przypadki zaśmiecania gdańskich plaż można zgłaszać bezpośrednio ratownikom lub przekazać pod numerem tel. 58 302 36 99.

PRZYPOMINAMY:

W terminie od 24 czerwca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na kąpieliska. Na obszarze poza kąpieliskami przebywanie zwierząt jest dozwolone. Należy pamietać oczywiście o zasadach bezpieczństwa i dbać o czystość, sprzątając po swoim pupilu.

Od dnia 26 lipca 2009 r. obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych na obszarze strzeżonych plaż oraz kąpielisk Miasta Gdańska. Zakaz nie dotyczy położonych na plażach i kąpieliskach obiektów gastronomicznych, posiadających wyznaczone pomieszczenie, w których palenie tytoniu jest dozwolone oraz w miejscach wyznaczonych przy wejściach na plaże strzeżone. Za złamanie zakazu palenia grozi mandat!


Data publikacji: 28.06.2016 14:49
Ostania modyfikacja: 28.06.2016 18:03
 
Kąpieliska:
-----------------------------------------------
Atrakcje:
-----------------------------------------------
Infrastruktura:
   
Partnerzy:
logo wmbp...  logo ug...  logo giwk...  www.gdansk.pl...  www.gdansksport.pl...  
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk
Page generated in 0.3261 seconds.