Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Kontakt
Centrum Ratownictwa Wodnego
telefon czynny całodobowo
tel. +48 601 689 970

Zgłaszanie zanieczyszczeń oraz uwag
telefon czynny całodobowo
tel. +48 58 524 18 53

Kąpieliska Morskie
kierownik - Łukasz Iwański
tel. +48 58 302 36 99
e-mail: Łukasz Iwański 

Mistrzostwa Polski w Skimboardingu

W sobotę 27 lipca Polskie Stowarzyszenie Skimboardingu i MOSiR w Gdańsku zorganizowali Mistrzostwa Polski w Skimboardingu- „DaKine Polish Skimboarding Open 2013”. Krótko mówiąc było jeszcze wyżej, mocniej i lepiej niż rok temu bo światowo.

Zawodnicy pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności i zgotowali widowisko na najwyższym światowym poziomie w tej dyscyplinie. Podczas PSO na niebie nie można było znaleźć żadnej chmurki, a temperatura sięgała wysoko powyżej 25 st. Widownia, która od wczesnych godzin porannych zbierała się na plaży w Gdańskim Jelitkowie chętnie oglądała zmagania i kibicowała zawodnikom a w między czasie odwiedzała nasze miasteczko namiotowe w którym można było zrobić skim-zakupy czy porozmawiać z producentami desek na temat ich nowości na sezon. Podczas całej imprezy funkcjonowała także strefa testowa z deskami a bardziej zainteresowani plażowicze mogli skorzystać z darmowych porad instruktorów i wykonać pierwsze ślizgi w Mini Szkole Skimboardingu.

Po edycji 2012 trudno było sobie wyobrazić, że impreza skimboardowa może mieć jeszcze większy potencjał ale okazało się, że ma… i to jeszcze spory. Po zakończonej rejestracji lista startowa liczyła 106 zawodników, w tym kilkunastu zagranicznych m.in. ze USA, Holandii, Austrii i Niemiec, Łotwy ponadto w kategorii kobiet odnotowano liczbę 11 zawodniczek.

Polish Skimboarding Open charakteryzuje się m.in. tym, że przeszkody na których pływają zawodnicy budowane są specjalnie z myślą tylko o tym wydarzeniu i zawsze pozostają wielką niespodzianką gdyż żaden z zawodników nie ma wcześniej możliwości ich przetestowania lub treningu. W tym roku konstruktorzy postawili na bardzo techniczne, wąskie boxy które wymagały od uczestników PSO dobrego panowania nad deską i odpowiedniego balansu ciała.
Płeć piękna choć w mniejszości również skutecznie przykuła uwagę całej publiki oraz znakomitej większości samych zawodników. Dziewczyny bez wątpienia z roku na rok podnoszą swoje umiejętności dzięki czemu ich zmagania są coraz ciekawsze. Niekwestionowaną faworytką była zeszłoroczna zwyciężczyni Gabrysia Kulka z Gdańska, wielu liczyło także na będącą w świetnej formie Martę Węgrzynowską oraz Agatę Kotlenge. Sobotniego, finałowego dnia podobnie jak w piątek rozegrane zostały zawody juniorów a w swoich grupach wiekowych najlepsi okazali się… do 12 lat: Filip Ciepiela, Jan Wyszyński, Dorian Janusiewicz i do 16 lat: Grzegorz Osiecki, Jędrzej Tomaszewski oraz Kuba Pawłowski.

Najbardziej oczekiwanym momentem był oczywiście finał mężczyzn w którym wystartowało 10 najlepszych tego dnia zawodników. Zmagania wygrał rewelacyjny Holender - Ardien Raza, zeszłoroczny zdobywca 3 miejsca,  za nim uplasował się Logan Davidson z USA, a ostatnie miejsce na podium przypadło dla Blake Zimmerman z USA.


Data publikacji: 31.07.2013 18:33
Ostania modyfikacja: 0000-00-00 00:00:00
 
Kąpieliska:
-----------------------------------------------
Atrakcje:
-----------------------------------------------
Infrastruktura:
   
Partnerzy:
logo wmbp...  logo ug...  logo giwk...  www.gdansk.pl...  www.gdansksport.pl...  
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk
Page generated in 0.3735 seconds.