Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Kontakt
Centrum Ratownictwa Wodnego
telefon czynny całodobowo
tel. +48 601 689 970

Zgłaszanie zanieczyszczeń oraz uwag
telefon czynny całodobowo
tel. +48 58 524 18 53

Kąpieliska Morskie
kierownik - Łukasz Iwański
tel. +48 58 302 36 99
e-mail: Łukasz Iwański 

Absolutny rekord frekwencji otworzył nowy sezon

Tegoroczna, szósta już edycja rozgrywanego na plaży w Brzeźnie Nikon Cup, przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. W każdą niedzielę wakacji, na trzech boiskach siatkówki plażowej, można śledzić zaciętą rywalizację zespołów w Kategorii Open i zawodników z rocznika 1999 i młodszych.

Pula nagród w wysokości 20.000 złotych i aparaty fotograficzne dla najlepszych zawodników turnieju, stanowią niewątpliwą zachętę do wzięcia udziału w rywalizacji. Nikon Cup, dla startujących w nim uczestników, to jednak przede wszystkim doskonała okazja do rozegrania wielu wartościowych spotkań i przygotowania się do sezonu halowego.

Fot. Nikon Cup 2017

Wpisany na stałe w kalendarz siatkarskich imprez turniej, oprócz wieloletnich uczestników, co roku przyciąga nowych, chcących spróbować swych sił w Gdańsku siatkarzy plażowych. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi rozgrywek i gorącej, towarzyszącej wydarzeniu atmosferze.

Wczorajsze, inauguracyjne zmagania, ze względu na utrudniający momentami grę silny wiatr, wymagały od zawodników wykazania się doskonała techniką i najwyższym poziomem umiejętności, zapewniając tym samym wiele emocji.

W Kategorii Open, podczas rywalizacji 34 duetów, w tym jednej pary mieszanej, triumfy święcili Jakub Sulima i Marcin Końpa, wyprzedzając Pawła Pietrewicza i Marka Rogińskiego. Trzecie miejsce należało do Mateusza Chyla i Marcina Radziewicza.

Fot. Nikon Cup 2017

Zwycięstwo w rywalizacji roczników 1999 i młodszych wywalczyli Bartosz Weber i Szymon Trojański, na co dzień zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk, którzy pokonali ostatecznie klubowych kolegów Jakuba Krauta i Dawida Pawluna. Za nimi uplasowali się Błażej Baryła i Mikołaj Lange z GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Kolejna nadziela na plaży w gdańskim Brzeźnie należeć będzie do pań. Zmierzą się one w specjalnie dla nich dedykowanej rozgrywce, dostarczając widzom z pewnością wielu pięknych momentów.


Data publikacji: 04.07.2017 08:25
Ostania modyfikacja: 0000-00-00 00:00:00
 
Kąpieliska:
-----------------------------------------------
Atrakcje:
-----------------------------------------------
Infrastruktura:
   
Partnerzy:
logo wmbp...  logo ug...  logo giwk...  www.gdansk.pl...  www.gdansksport.pl...  
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk
Page generated in 0.3587 seconds.