Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Kontakt
Centrum Ratownictwa Wodnego
telefon czynny całodobowo
tel. +48 601 689 970

Zgłaszanie zanieczyszczeń oraz uwag
telefon czynny całodobowo
tel. +48 58 524 18 53

Kąpieliska Morskie
kierownik - Łukasz Iwański
tel. +48 58 302 36 99
e-mail: Łukasz Iwański 

Mistrzostwa Polski w plażowym Ultimate Frisbee

W dniach 3-4 czerwca 2017 r. już po raz trzeci odbyły się Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee. W zmaganiach o tytuł Mistrza Polski wzięło udział 15 drużyn z całej Polski. W turnieju wzięło udział ok. 200 zawodników, którzy przez dwa dni rywalizowali tym razem na plaży Stogi w Gdańsku bez względu na warunki pogodowe.

W tym roku w finale rywalizowały ze sobą Flow Ultimate Wrocław oraz Bez Ciśnień Kosmodysk z Warszawy. Ostatecznie tytuł Mistrza Polski wywalczyła warszawska drużyna Bez Cieśnień Kosmodysk. Ultimatum Gdańsk w tym roku wystawiło trzy składy ze zróżnicowanym poziomem zaawansowania. Ultimatum Flauta, zespół skupiający początkujących zawodników, zajął 15 miejsce. Ultimatum Szkwał zajęło 13 miejsce, a Ultimatum Sztorm wywalczyło 7 miejsce.

Fot. fb.com/UltimatumGdansk

Nagrodę MVP otrzymał Michał Rudy z Bez Ciśnień Kosmodysk, a w kategorii WMVP bezkonkurencyjna była Monika Zaczkowska, która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach we Francji w kategorii Mixed. Nagroda Spirit Of The Game została przyznana przez zawodników drużynie Ultimatum Sztorm.

Ultimate Frisbee to jedna z najbardziej dynamicznych i widowiskowych dyscyplin drużynowych na świecie, znana również pod nazwą ultimate. To sport będący połączeniem wielu elementów zaczerpniętych z innych dyscyplin drużynowych, takich jak piłka nożna, szczypiorniak, koszykówka czy nawet rugby i futbol amerykański. Ultimate to także dyscyplina sportowa, która popularyzuje ideę gry fairplay na zasadach „Spirit Of The Game”.


Data publikacji: 08.06.2017 07:41
Ostania modyfikacja: 0000-00-00 00:00:00
 
Kąpieliska:
-----------------------------------------------
Atrakcje:
-----------------------------------------------
Infrastruktura:
   
Partnerzy:
logo wmbp...  logo ug...  logo giwk...  www.gdansk.pl...  www.gdansksport.pl...  
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk
Page generated in 0.385 seconds.