Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Kontakt
Centrum Ratownictwa Wodnego
telefon czynny całodobowo
tel. +48 601 689 970

Zgłaszanie zanieczyszczeń oraz uwag
telefon czynny całodobowo
tel. +48 58 524 18 53

Kąpieliska Morskie
kierownik - Łukasz Iwański
tel. +48 58 302 36 99
e-mail: Łukasz Iwański 

O kąpielisku

Za dnia kąpielisko Gdańsk Jelitkowo jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Plaża daleko od miejskiego gwaru jest ulubionym miejscem na odpoczynek dla rodzin i ludzi starszych. Dodatkowym atutem jest przylegający do plaży Park Jelitkowski. Jego punktem centralnym jest skwerek, gdzie przebywają plażowicze spragnieni napojów lub jedzenia.

Park posiada świetne połączenie komunikacyjne dzięki liniom tramwajowym 2, 8, 11 oraz autobusom nr 143, 227 oraz C. Odcinek od pętli do kąpieliska można przejśc w kilka minut.

Po zmierzchu miejsce to staję się gwarne i stosunkowo głośne. Plażowy Banana Beach Club oferuje dyskotekę, salon gier i różne inne atrakcje. Potańczyć można też w okolicach Parkowej, a w innych lokalach posiedzieć przy piwku i rybce. Warto tu wymienić Karmazyn czy np. Chilly Willy. Oferta gastronomiczna jest bardzo bogata. Hoteli i pensjonatów też nie brakuje, również tych o wysokim standardzie.

Na samej plaży jest wydzielony akwen dla grup kolonijnych oraz brodzik dla dzieci, które można zostawić pod obserwacją ratownika. Kąpielisko posiada kilkanaście przebieralni. Można też skorzystać ze zjeżdzalni wodnych. Bar Kamrazyn udostępnia także toaletę, przystosowaną dla niepełnosprawnych.

Tak jak każda plaża w Gdańsku, również i ta sprzątana jest codziennie mechanicznie oraz ręcznie, dzięki czemu nie natrafimy na nieprzyjemne nieczystości.

W sezonie letnim 2010 roku Kąpielisko Morskie Gdańsk Jelitkowo po raz pierwszy otrzymało Krajowe Wyróżnienie w Programie Błękitna Flaga. Jakość wody systematycznie się poprawia, a Jelitkowo ma szansę zostać kurortem klasy światowej.

Profil wody w kąpielisku Gdańsk Jelitkowo (419.06 KB)


Data publikacji: 11.06.2010 14:55
Ostania modyfikacja: 01.06.2017 10:56
 
Kąpieliska:
-----------------------------------------------
Atrakcje:
-----------------------------------------------
Infrastruktura:
   
Partnerzy:
logo wmbp...  logo ug...  logo giwk...  www.gdansk.pl...  www.gdansksport.pl...  
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk
Page generated in 0.4117 seconds.